The Sims – niezwykłość gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamiróżnorodnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąodpowiednio wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta popularnajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą znaną i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawiłe,wskutek tego, że gra ta wielokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejlegendarnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra tanigdy tak defacto nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, począwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im imiona,wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Ważnejest wobec tego to,aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednak bezsprzeczniejesteśmy w stanie wprowadzić do gryabsolutnienowych Simów, znowu przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onaalbowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni gręnadzwyczajinteresującą oraz wciągającą. Wszelkiekonstruowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiprzedmiotami – przetestuj również SimCityBuildIt Hack.

Theme niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takdużej popularności. „The Sims”jest w związku z tym pierwszączęścią serii, która odniosła spektakularnypowodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *