SimCity fenomen gry

Wszyscy, którzy są fanami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością porządnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta atrakcyjna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe, dlatego, że gra ta niejednokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej słynnej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta przenigdy tak de facto nie miała jasno i precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta tak rzeczywiście może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Ważne jest więc to, by każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednak naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry zupełnie oryginalnych Simów, kolejny raz przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niezwykle ciekawą oraz wciągającą. Wszelkie komponowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj też SimCity BuildIt Cheats.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria wcześniej nie zdobyła tak gigantycznej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny sukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *