Metoda na telemarketerów – sprawdź kto telefonował

Wszechobecny internet, jak wszelkie fanty technologii z których korzystamy ma własne plusy jak i negatywy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje się na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć bezmiar korporacji proponujących nam swoje usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w zasadzie nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie marnować drogocennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi propozycjami nie musi oznaczać, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w gigantycznej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy także innych korporacji. Rozmowa z nimi okazjonalnie należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę bądź też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz sprawić co to za numer – kto chciał się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – dlaczego należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeżeli jest to złośliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką proponują portale typu ktodzwonil.net jest pomocna też skutkiem tego, iż coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być fatalne w skutkach dla portfela. Niejednokrotnie bowiem są to numery oszustów, jakich pomysłem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, które notabene zazwyczaj są naprawdę drogie. W pewnych momentach oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne efekty. Warto więc mieć się na baczności oraz spowodować czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek niepewności – tym o wiele bardziej, że ma się szansę zrobić to błyskawicznie i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *