Wycieczka na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie tylko do pracy, jednak także w celach turystycznych. Dzisiaj coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił ostatecznie do łask. Ten urzekający region to optymalne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są również www.wycieczkidolwowa.com.pl. Naturalnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie i ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie powszedniość każdego przewodnika turystycznego po wschodniej witrynie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, apetyczną kuchnią oraz niesłychanie, ale to niezwykle niskimi cenami. Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z gigantycznego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są nadzwyczaj podobne, wystarczy ich tylko stosownie używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, doskonała kuchni oraz dużo inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: www.wycieczkilwow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *