Orzeźwiająca woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda to zarzewie życia, jednak przez zanieczyszczanie środowiska oraz występujące w nim toksyny i ona staje się ewentualnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Właśnie dlatego też każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Wypada zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to stereotypowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak ulepszenie jakości wody, by ta spełniała wszystkie wskazane prawem standardy i nie stwarzała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które powinny nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę i usuwa rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest przede wszystkim wtedy, kiedy tak właściwie woda ma być wykorzystana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w ogromnej mierze zależy od typu ujęcia wody. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest typowy: różnorodne ujęcia wodne cechuje przeróżny poziom i rodzaj zanieczyszczeń, wobec tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *